Obserwatorzy

środa, 11 sierpnia 2010

~ wzorem siateczkowym ~

Jestem osobą, która lubi próbować czegoś nowego, więc przyszła pora na wzorek siateczkowy.
Na poczatek, żeby zorientować się o co w tym wszystkim chodzi postanowiłam zrobić coś małego. No i powstała zakładka do książki w serduszka (dla córki).

 Wzór mojego pomysłu - mało mi się podoba - nastepnym razem zrobiłabym to inaczej.
Największe trudności są z dodawaniem kratek zwłaszcza tych w lewa stronę. Muszę nad tym popracować.
Może moje blogowe koleżanki z wiekszą praktyką udzielą porady, a może dysponują jakimś filmikiem czy instrukcjami. Byłabym ogromnie wdzięczna.

Doskonaląc się w tym zakresie podjęłam się czegoś większego.
Nie wiem czy nie porwałam się "z motyką na słońce". Robótkę robię już 2 raz, ponieważ za pierwszym użyłam zbyt grubych nici i wychodziło większe niż w opisie. To nic ... to co było pierwsze będzie miało inne zastosowanie. Schemat bardzo mi się podobał i chcę dokończyć robótkę (wiąże się z tym dłuższa historia ale o tym będzie w nastepnej odsłonie). Jest tu dużo przejść, dodawania i odejmowania kratek, jednak coś tam wychodzi...


Na razie nie zdradzam co to będzie...

5 komentarzy:

 1. Witam, zaglądlaś na naszego bloga i prosisz o wzory bardzo chętnie podzielimy się z toba wzorem na dekoracje okienne , proszę zostaw adres skrzynki gdzie ci przeslac wzory,odpowiem ci równiez tu ..motylek jest na jednej obręczy druda jest zrobiona łańcuszkiem i dobrze usztywniona razem juz z motylkiem..(przepraszam za opóżnienie w odpowiedzi ale czas urlopowy .haha nawet od szydełka)..teraz popodziwiam twój blog..Pozdrawiam TUE_

  OdpowiedzUsuń
 2. zakładka świetna jest :) tak na nią patrzę i myślę...mam czerwony kordonek... pewnie się nada ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. ups-zapomniałam! dokładnie mam już motylka-nawet dwa-ale to wyszło spontanicznie bo Tobie wysyłałam wzór i koleżanka szukała wzoru na wiosenną ozdobę-nie przypuszczałam że motyl będzie dla mnie:)ja nie mam obręczy - muszę zamówić ale szczerze - to motyl wyszedł dość duży - nie wiedziałam że taki będzie - jeden w okno wystarczy:)sorki za kłopot -ale wychodzi Ci pięnie:)

  OdpowiedzUsuń
 4. wiesz co - jak już zrobisz-to w zamian coś Ci wyślę a motyle będą zdobić moje okna w sali przedszkolnej:)

  OdpowiedzUsuń
 5. śliczna zakładka !

  pozdrawiam serdecznie :)

  OdpowiedzUsuń

Wasze komentarze dodają mi skrzydeł, dziękuję :)